Voltage / Frequency: 230V / 50Hz
Power: 1400W
Power Socket up to 2000W
Strong Cotton Filter
Metal Bin: 30L
Switchable Blowing Function
Dust Shaking Function
Lock/ Unlock Hose Connection
Drainage Function
Plastic Hose: 2.5m
Aluminum Extension Tube: 0.77m
Floor Brush (Smooth or Brush Cleaning)
Floor Brush (Brush + Wiper)
Sofa Nozzle
Crevice Nozzle
Round Brush
Power: 1400W
Power Socket up to 2000W
Strong Cotton Filter
Metal Bin: 30L
Switchable Blowing Function
Dust Shaking Function
Lock/ Unlock Hose Connection
Drainage Function
Plastic Hose: 2.5m
Aluminum Extension Tube: 0.77m
Floor Brush (Smooth or Brush Cleaning)
Floor Brush (Brush + Wiper)
Sofa Nozzle
Crevice Nozzle
Round Brush
Expand short description
Full description
Product ID: 50002994
Voltage / Frequency: 230V / 50Hz
Power: 1400W
Power Socket up to 2000W
Strong Cotton Filter
Metal Bin: 30L
Switchable Blowing Function
Dust Shaking Function
Lock/ Unlock Hose Connection
Drainage Function
Plastic Hose: 2.5m
Aluminum Extension Tube: 0.77m
Floor Brush (Smooth or Brush Cleaning)
Floor Brush (Brush + Wiper)
Sofa Nozzle
Crevice Nozzle
Round Brush
Power: 1400W
Power Socket up to 2000W
Strong Cotton Filter
Metal Bin: 30L
Switchable Blowing Function
Dust Shaking Function
Lock/ Unlock Hose Connection
Drainage Function
Plastic Hose: 2.5m
Aluminum Extension Tube: 0.77m
Floor Brush (Smooth or Brush Cleaning)
Floor Brush (Brush + Wiper)
Sofa Nozzle
Crevice Nozzle
Round Brush
FDU 201432-E
Parameters
01
General
| Type of device | Multi-purpose vacuum cleaner |
|---|---|
02
Features
| Noise level | 80dB |
|---|---|
| Cable length | 4.3m |
| Bag/container capacity | 30.0l |
| Radius of operation | 6.8m |
03
Equipment
| HEPA filter | Yes |
|---|---|
| Tubes | Telescopic Plastic |
| Turbo brush | No |
| Hard floors, For upholstery |
04
Function
| Power control | No |
|---|---|
05
Energy parameters
| Power input | 1W |
|---|
06
Colour
| Color | Green |
|---|