WET&DRY VACUM CLEAN.
Universal vacuum for wet and dry vacuuming
1400 Watt
Drawer for additional equipment to 2000 W
Hard cotton filter
The metal container 30 l
Plastic hose 2.5 m
Aluminium extension tube 0.77 m
Floor nozzle (smooth or vacuuming with brushes)
Floor tool (brush + spatula)
Upholstery
A tapered nozzle
Round brush
Universal vacuum for wet and dry vacuuming
1400 Watt
Drawer for additional equipment to 2000 W
Hard cotton filter
The metal container 30 l
Plastic hose 2.5 m
Aluminium extension tube 0.77 m
Floor nozzle (smooth or vacuuming with brushes)
Floor tool (brush + spatula)
Upholstery
A tapered nozzle
Round brush
Expand short description
Full description
Product ID: 50001708
WET&DRY VACUM CLEAN.
Universal vacuum for wet and dry vacuuming
1400 Watt
Drawer for additional equipment to 2000 W
Hard cotton filter
The metal container 30 l
Plastic hose 2.5 m
Aluminium extension tube 0.77 m
Floor nozzle (smooth or vacuuming with brushes)
Floor tool (brush + spatula)
Upholstery
A tapered nozzle
Round brush
Universal vacuum for wet and dry vacuuming
1400 Watt
Drawer for additional equipment to 2000 W
Hard cotton filter
The metal container 30 l
Plastic hose 2.5 m
Aluminium extension tube 0.77 m
Floor nozzle (smooth or vacuuming with brushes)
Floor tool (brush + spatula)
Upholstery
A tapered nozzle
Round brush
FDU 2004-E
Parameters
01
General
| Type of device | Multi-purpose vacuum cleaner |
|---|
02
Features
| Cable length | 4.3m |
|---|---|
| Bag/container capacity | 30.0l |
| Radius of operation | 5.0m |
03
Equipment
| HEPA filter | Yes |
|---|---|
| Tubes | Telescopic Metal |
| Turbo brush | No |
| Hard floors, Crevice, For upholstery |
04
Function
| Power control | No |
|---|---|
05
Energy parameters
| Power input | 1W |
|---|
06
Dimensions and weight
| Weight | 4.0kg |
|---|
07
Colour
| Color | Green |
|---|