WET&DRY VACUM CLEAN.
Voltage 230 V / 50 Hz
Power 1400W
Filter the solid cotton
Stainless steel container 40L
The socket to other devices
Plastic hose 2.5 m
Extension tube 0.85 m
Floor nozzle
Extension Narrowing
Rotary brush
Wheels
Power cord 6m
Declared noise level of 80 db
Voltage 230 V / 50 Hz
Power 1400W
Filter the solid cotton
Stainless steel container 40L
The socket to other devices
Plastic hose 2.5 m
Extension tube 0.85 m
Floor nozzle
Extension Narrowing
Rotary brush
Wheels
Power cord 6m
Declared noise level of 80 db
Expand short description
Full description
Product ID: 50001707
WET&DRY VACUM CLEAN.
Voltage 230 V / 50 Hz
Power 1400W
Filter the solid cotton
Stainless steel container 40L
The socket to other devices
Plastic hose 2.5 m
Extension tube 0.85 m
Floor nozzle
Extension Narrowing
Rotary brush
Wheels
Power cord 6m
Declared noise level of 80 db
Voltage 230 V / 50 Hz
Power 1400W
Filter the solid cotton
Stainless steel container 40L
The socket to other devices
Plastic hose 2.5 m
Extension tube 0.85 m
Floor nozzle
Extension Narrowing
Rotary brush
Wheels
Power cord 6m
Declared noise level of 80 db
FDU 2003-E
Parameters
01
General
| Type of device | Multi-purpose vacuum cleaner |
|---|---|
02
Features
| Noise level | 80dB |
|---|---|
| Cable length | 6.0m |
| Bag/container capacity | 30.0l |
03
Equipment
| HEPA filter | Yes |
|---|---|
| Tubes | Telescopic Metal |
| Turbo brush | No |
| Hard floors, Crevice, For upholstery |
04
Function
| Power control | No |
|---|---|
05
Energy parameters
| Power input | 1W |
|---|
06
Colour
| Color | Green |
|---|