The elegant Fieldmann FDZN 4007-T garden lounger offers a fully adjustable construction for maximum comfort. Practical wheels make it easy to move between the sun and the shade. The durable wood of tropical acacia guarantees a long service life and a beautiful appearance.
Expand short description
Full description
Product ID: 50002378
FDZN 4007-T
Parameters
01
General
| Type of device | Garden lounger |
|---|
02
Intended use
| Use | Outdoor |
|---|
03
Features
| No |
04
Appearance and design
| Material | Acacia |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 83.00cm |
|---|---|
| Width | 70.00cm |
| Depth | 190.00cm |
| Weight | 22.0kg |