CORD.RECIPROC.
18V
No-Load Speed Cutting Rate: 0-2800spm
Without Battery
18V
No-Load Speed Cutting Rate: 0-2800spm
Without Battery
Expand short description
Full description
Product ID: 50002068
CORD.RECIPROC.
18V
No-Load Speed Cutting Rate: 0-2800spm
Without Battery
18V
No-Load Speed Cutting Rate: 0-2800spm
Without Battery
FDUO 50501
Parameters
01
General
| Type of device | Saber saw |
|---|
02
Power
| Drive | Battery |
|---|
03
Battery
| Battery voltage | 18.0V |
|---|---|
| Battery type | Li-Ion |
04
Features
| Cut to | 45mm |
|---|---|
| Drive | Aku (not included) |
| Swivel handle | No |
| Soft grip | No |
05
Power supply
| Charging time | 60.0h |
|---|
06
Dimensions and weight
| Weight | 3.0kg |
|---|
07
Colour
| Color | Green |
|---|