The handy FIELDMANN FDP 200712-E jigsaw with 710 watts of power ensures precise cuts in a variety of materials. The ability to adjust the cutting angle in 4 positions increases the flexibility of work. The ergonomic handle provides comfort even during prolonged use.
Expand short description
Full description
Product ID: 50004918
FIELDMANN electronically regulates the use of ergonomic equipment for regulatory purposes. This connection costs a maximum of 710 W. In order to ensure that this is done, the proposed increase in the level of expenditure is justified. In the case of a single list, a total list of 1 month shall be drawn up.
Member States:
Dostate level 710 W
Engine power control
Increase in the number of shares (4 terms)
To ensure ergonomic design for comfort
1 ks náhradního pilového listu součástí balení
Technical parameters:
Daily 230V / 50 Hz
Výkon: 710 W
Connection speed: 800-3000 ot./min
Maximum size: 80mm
Balance sheet: first pillar, one year after the other, 1 p.m.
Member States:
Dostate level 710 W
Engine power control
Increase in the number of shares (4 terms)
To ensure ergonomic design for comfort
1 ks náhradního pilového listu součástí balení
Technical parameters:
Daily 230V / 50 Hz
Výkon: 710 W
Connection speed: 800-3000 ot./min
Maximum size: 80mm
Balance sheet: first pillar, one year after the other, 1 p.m.
FDP 200712-E
Parameters
01
General
| Type of device | Straight line saw |
|---|
02
Power
| Drive | Electroengine |
|---|
03
Features
| Cut to | 80mm |
|---|---|
| Drive | 230V power supply |
| Swivel handle | No |
| Soft grip | No |
04
Equipment
| Safety switch | No |
|---|
05
Energy parameters
| Power input | 710W |
|---|
06
Dimensions and weight
| Weight | 1.9kg |
|---|