size: 71 x 74 x 97.3 cm
grilling area: o 57 cm
grilling height: 80.5 cm
grilling grid, heating grid
chrome-plated grilling grids
enamelled surface
cover
grilling area: o 57 cm
grilling height: 80.5 cm
grilling grid, heating grid
chrome-plated grilling grids
enamelled surface
cover
Expand short description
Full description
Product ID: 41007159
size: 71 x 74 x 97.3 cm
grilling area: o 57 cm
grilling height: 80.5 cm
grilling grid, heating grid
chrome-plated grilling grids
enamelled surface
cover
grilling area: o 57 cm
grilling height: 80.5 cm
grilling grid, heating grid
chrome-plated grilling grids
enamelled surface
cover
FZG 1013
Parameters
01
General
| Grill Construction | Garden |
|---|---|
| Grill type | Wooden Coal |
| Grilling system | Closed/Open |
| Type of device | Grill |
02
Equipment
| Grill Plate Material | Stainless steel |
|---|---|
| Other Parameters | Thermostat |
| Grilling plate | Ribbed |
| Top grilling plate | Ribbed |
| Drip plate | No |
| Thermostat | No |
03
Appearance and design
| Grilling surface | Grate |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 97.30cm |
|---|---|
| Width | 71.00cm |
| Depth | 74.00cm |
| Weight | 17.0kg |
05
Colour
| Color | Black |
|---|