Engine OHW, 54 cc
Maximum power 1000 W
Running power 900 W
Invertor technology of output
Power outlets: 1 x ~230 V / 50 Hz, 1 x =12 V
Fuel tank capacity 3l
Maximum running time with full fuel tank 8.5h
Weight 14 Kg
Maximum power 1000 W
Running power 900 W
Invertor technology of output
Power outlets: 1 x ~230 V / 50 Hz, 1 x =12 V
Fuel tank capacity 3l
Maximum running time with full fuel tank 8.5h
Weight 14 Kg
Expand short description
Full description
Product ID: 50002933
Engine OHW, 54 cc
Maximum power 1000 W
Running power 900 W
Invertor technology of output
Power outlets: 1 x ~230 V / 50 Hz, 1 x =12 V
Fuel tank capacity 3l
Maximum running time with full fuel tank 8.5h
Weight 14 Kg
Maximum power 1000 W
Running power 900 W
Invertor technology of output
Power outlets: 1 x ~230 V / 50 Hz, 1 x =12 V
Fuel tank capacity 3l
Maximum running time with full fuel tank 8.5h
Weight 14 Kg
FZI 4010-Bi
Parameters
01
General
| Type of device | Petrol Generator |
|---|
02
Power
| Drive | Petrol |
|---|---|
| Engine type | 4-stroke |
03
Features
| 230V | |
| 8.5h | |
| 1000KW | |
| 900KW | |
| 3l | |
| , | |
| Coverage class | |
| Number of sockets | 1 |
| Noise level | 95dB |
| Starter | Manual |
04
Connectors
| Output port | USB port |
|---|
05
Dimensions and weight
| Height | 43.00cm |
|---|---|
| Width | 31.00cm |
| Depth | 50.50cm |
06
Colour
| Color |
|---|