Luxury garden armchair made of polyrattan
Armrests made of tropical wood - ACACIA
Inclusive of cushion - Water-resistant
Dimensions: 82x57x59 cm
Capacity armchair: 110 Kg
The wooden parts - processed oil painting
Armrests made of tropical wood - ACACIA
Inclusive of cushion - Water-resistant
Dimensions: 82x57x59 cm
Capacity armchair: 110 Kg
The wooden parts - processed oil painting
Expand short description
Full description
Product ID: 50003635
Luxury garden armchair made of polyrattan
Armchair made of polyrattan
Armrests made of tropical wood - ACACIA
Inclusive of cushion - Water-resistant
Dimensions: 82x57x59 cm
Capacity armchair: 110 Kg
The wooden parts - processed oil painting
Armchair made of polyrattan
Armrests made of tropical wood - ACACIA
Inclusive of cushion - Water-resistant
Dimensions: 82x57x59 cm
Capacity armchair: 110 Kg
The wooden parts - processed oil painting
FDZN 6010-PR
Parameters
01
General
| Type of device | Garden recliner |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| No | |
| Positionability | No |
04
Appearance and design
| Material | Metal |
|---|---|
| Covers included | Yes |
05
Dimensions and weight
| Height | 82.00cm |
|---|---|
| Width | 57.00cm |
| Depth | 59.00cm |