For sunbathing, relaxing by the pool, or enjoying a good book, the comfortable Fieldmann FDZN 8015 garden lounger offers plenty of space and comfort thanks to its dimensions of 182 × 51/61 × 31/95 cm.
Expand short description
Full description
Product ID: 63000741
FDZN 8015
Parameters
01
General
| Type of device | Garden lounger |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| Yes |
04
Appearance and design
| Material | Metal |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 31.00cm |
|---|---|
| Width | 51.00cm |
| Depth | 182.00cm |
| Weight | 6.0kg |
06
Colour
| Color | Black |
|---|