GARDEN LOUNGER
Dimensions: 161 x 64 x 48/100 cm cm
High-quality steel construction firm is strung synthetic fabrics.
Possibility to adjust the angle of the backrest.
Designed for indoor and outdoor use.
The materials do not require any maintenance.
Dimensions: 161 x 64 x 48/100 cm cm
High-quality steel construction firm is strung synthetic fabrics.
Possibility to adjust the angle of the backrest.
Designed for indoor and outdoor use.
The materials do not require any maintenance.
Expand short description
Full description
Product ID: 50003123
GARDEN LOUNGER
Dimensions: 161 x 64 x 48/100 cm cm
High-quality steel construction firm is strung synthetic fabrics.
Possibility to adjust the angle of the backrest.
Designed for indoor and outdoor use.
The materials do not require any maintenance.
Colored design: black
Dimensions: 161 x 64 x 48/100 cm cm
High-quality steel construction firm is strung synthetic fabrics.
Possibility to adjust the angle of the backrest.
Designed for indoor and outdoor use.
The materials do not require any maintenance.
Colored design: black
FDZN 8012
Parameters
01
General
| Type of device | Garden lounger |
|---|
02
Intended use
| Use | Outdoor |
|---|
03
Features
| No |
04
Appearance and design
| Material | Metal |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 48.00cm |
|---|---|
| Width | 64.00cm |
| Depth | 188.00cm |
| Weight | 9.7kg |