Steel frame covered by polyrattan
Dimensions: 55 x 59 x 93 cm
Capacity armchair: 120 Kg
Suitable for indoor and outdoor use
Does not require any special maintenance
Dimensions: 55 x 59 x 93 cm
Capacity armchair: 120 Kg
Suitable for indoor and outdoor use
Does not require any special maintenance
FDZN 6002-PR
Parameters
01
General
| Type of device | Garden recliner |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| No | |
| Positionability | No |
04
Appearance and design
| Material | Metal |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 55.00cm |
|---|---|
| Width | 53.00cm |
| Depth | 93.00cm |
| Weight | 4.6kg |