The durable Fieldmann FDZN 5305 garden chair made of high-quality expanded metal is an ideal choice for outdoor and indoor use. The maintenance-free construction in elegant anthracite color guarantees a long service life. With a load capacity of 120 kg, it provides a comfortable and stable seating position.
Expand short description
Full description
Product ID: 50005794
FDZN 5305 Antracit
Parameters
01
General
| Type of device | Garden recliner |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| No | |
| Positionability | No |
04
Appearance and design
| Material | Metal |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 93.00cm |
|---|---|
| Width | 69.00cm |
| Depth | 56.00cm |