Elegant, maintenance-free and adjustable garden chairs Fieldmann FDZN 5017 offer maximum comfort for relaxation. Thanks to the aluminum construction and synthetic fabric, they are suitable for both outdoor and indoor use. The adjustable backrest allows you to choose from 7 positions.
Expand short description
Full description
Product ID: 63000007
FDZN 5017-2
Parameters
01
General
| Type of device | Garden recliner |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| No | |
| Positionability | Yes |
04
Appearance and design
| Material | Aluminum |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 105.00cm |
|---|---|
| Width | 55.00cm |
| Depth | 45.00cm |
| Weight | 8.5kg |