The durable two-seater garden bench Fieldmann FDZN 4013-T made of tropical acacia offers comfortable seating with the option of purchasing waterproof covers. Easy to install and oil coating make it ideal for both outdoor and indoor use. The stylish design is complemented by practical armrests.
Expand short description
Full description
Product ID: 50001893
FDZN 4013
Parameters
01
General
| Type of device | Garden bench |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Appearance and design
| Material | Acacia |
|---|---|
| Covers included | No |
04
Dimensions and weight
| Height | 85.00cm |
|---|---|
| Width | 122.00cm |
| Depth | 57.00cm |
| Weight | 12.2kg |