POLE CHAIN SAW
Power consumption 600 W
Adjustable angle cutting head - 3 positions
Oregon bar and chain
Bar length 25 cm
Telescopic handle 220 to 290 cm
Softened cover handle
Shoulder strap included
Weight 3.80 kg
Power consumption 600 W
Adjustable angle cutting head - 3 positions
Oregon bar and chain
Bar length 25 cm
Telescopic handle 220 to 290 cm
Softened cover handle
Shoulder strap included
Weight 3.80 kg
Expand short description
Full description
Product ID: 50001348
POLE CHAIN SAW
Power consumption 600 W
Adjustable angle cutting head - 3 positions
Oregon bar and chain
Bar length 25 cm
Telescopic handle 220 to 290 cm
Softened cover handle
Shoulder strap included
Weight 3.80 kg
Power consumption 600 W
Adjustable angle cutting head - 3 positions
Oregon bar and chain
Bar length 25 cm
Telescopic handle 220 to 290 cm
Softened cover handle
Shoulder strap included
Weight 3.80 kg
FZP 6005 E
Parameters
01
General
| Type of device |
|---|
02
Power
| Drive | Electroengine |
|---|
03
Features
| Drive | 230V power supply |
|---|---|
| Chain division | 3/8'' |
04
Equipment
| Safety switch | Yes |
|---|---|
| No |
05
Function
| Safety brake | Yes |
|---|---|
| Automatic lubrication | Yes |
| Quick chain tensioning | Yes |
06
Energy parameters
| Power input | 600W |
|---|
07
Dimensions and weight
| Bar length | 25cm |
|---|---|
| Weight | 3.8kg |
08
Colour
| Color | Black/Green |
|---|