CORDLESS DRILL
Li-Ion 14.4V/ 1300mAh
Idle Speed: 0-400/0-1500 min-1
Max. Diameter 10 mm
Keyless Chuck
LED Light Switch
3 Level LED Battery Charge Control Indicator
Weight: 1.3kg
Sound Pressure Level: 77.8dB(a) K=3dB(A)
Sound Power Level: 88.8dB(A) K=3dB(A)
Li-Ion 14.4V/ 1300mAh
Idle Speed: 0-400/0-1500 min-1
Max. Diameter 10 mm
Keyless Chuck
LED Light Switch
3 Level LED Battery Charge Control Indicator
Weight: 1.3kg
Sound Pressure Level: 77.8dB(a) K=3dB(A)
Sound Power Level: 88.8dB(A) K=3dB(A)
Expand short description
Full description
Product ID: 50002060
CORDLESS DRILL
Li-Ion 14.4V/ 1300mAh
Idle Speed: 0-400/0-1500 min-1
Max. Diameter 10 mm
Keyless Chuck
LED Light Switch
3 Level LED Battery Charge Control Indicator
Weight: 1.3kg
Sound Pressure Level: 77.8dB(a) K=3dB(A)
Sound Power Level: 88.8dB(A) K=3dB(A)
Li-Ion 14.4V/ 1300mAh
Idle Speed: 0-400/0-1500 min-1
Max. Diameter 10 mm
Keyless Chuck
LED Light Switch
3 Level LED Battery Charge Control Indicator
Weight: 1.3kg
Sound Pressure Level: 77.8dB(a) K=3dB(A)
Sound Power Level: 88.8dB(A) K=3dB(A)
FDV 10351-A
Parameters
01
General
| Type of device | Cordless Drill |
|---|
02
Battery
| Battery voltage | 14.4V |
|---|---|
| Battery type | Li-Ion |
03
Power
| Drive | Battery |
|---|---|
| Torque levels | 16 |
04
Features
| Drive | Battery |
|---|---|
| Swivel handle | No |
| Soft grip | Yes |
| Maximum drilling diameter | 10mm |
05
Equipment
| Safety switch | Yes |
|---|---|
| Quick-clamping chuck | Yes |
| Water level | No |
06
Function
| Functions | Drilling |
|---|---|
| Full battery indicator | Yes |
| Light | LED |
07
Power supply
| Charging time | 1.0h |
|---|
08
Dimensions and weight
| Height | 23.60cm |
|---|---|
| Width | 22.80cm |
| Depth | 8.50cm |
09
Colour
| Color | Green |
|---|