AKU pila, řez do 180 mm, indikace nabití, bezpečnostní brzda, automatické mazání oleje, rychlé napínání řetězu, bezpečnostní spínač
Expand short description
Full description
Product ID: 50007684
Cordless saw
Fieldmann FZP 70802-0
Cut up to 180 mm
Oil tank capacity 250 ml
Charge indicator
Safety brake
Automatic oil lubrication
Quick chain tensioning
Safety switch
Battery voltage 20 V
Fieldmann FZP 70802-0
Cut up to 180 mm
Oil tank capacity 250 ml
Charge indicator
Safety brake
Automatic oil lubrication
Quick chain tensioning
Safety switch
Battery voltage 20 V
FZP 70802-0
Parameters
01
Power
| Drive | Battery |
|---|
02
Battery
| Battery voltage | 20.0V |
|---|---|
| Battery type | Li-Ion |
03
Features
| Cut to | 180mm |
|---|---|
| Drive | Aku (not included) |
| Oil tank capacity | 250ml |
| Chain material | Chromium-Plated |
| Strip type | Fieldmann |
| Chain type | Fieldmann |
| Supporting teeth | Steel |
04
Equipment
| Safety switch | Yes |
|---|---|
| No |
05
Function
| Full battery indicator | Yes |
|---|---|
| Safety brake | Yes |
| Automatic lubrication | Yes |
| Quick chain tensioning | Yes |
06
Colour
| Color | Green |
|---|