Charcoal grill, grill bowl size 36.5 cm, grill surface 34 cm, grill height 28 cm, chrome-plated grill grate
Expand short description
Full description
Product ID: 41010419
Grill Size: 36.5cm
Cooking Area: 34cm
Cooking Height: 28cm
Chrome Grids
Lid
Cooking Area: 34cm
Cooking Height: 28cm
Chrome Grids
Lid
FZG 1102G
Parameters
01
General
| Grill Construction | Table |
|---|---|
| Grill type | Wooden Coal |
| Grilling system | Closed/Open |
| Type of device | Grill |
02
Equipment
| Grill Plate Material | Stainless steel |
|---|---|
| Other Parameters | Lid |
| Grilling plate | Ribbed |
| Top grilling plate | None |
| Drip plate | No |
| Thermostat | No |
03
Appearance and design
| Grilling surface | Grate |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 28.00cm |
|---|---|
| Width | 34.00cm |
| Depth | 36.50cm |
| Weight | 4.0kg |
05
Colour
| Color | Green |
|---|