GRILL CHARCOAL+WHEELS
Fire bowl: 57 x 20cm
Cooking height: 68cm
Cooking grill: Dia. 54.5cm
Chrome plated grilling grid
Cover
Fire bowl: 57 x 20cm
Cooking height: 68cm
Cooking grill: Dia. 54.5cm
Chrome plated grilling grid
Cover
Expand short description
Full description
Product ID: 41001519
GRILL CHARCOAL+WHEELS
Fire bowl: 57 x 20cm
Cooking height: 68cm
Cooking grill: Dia. 54.5cm
Chrome plated grilling grid
Cover
Fire bowl: 57 x 20cm
Cooking height: 68cm
Cooking grill: Dia. 54.5cm
Chrome plated grilling grid
Cover
FZG 1004
Parameters
01
General
| Grill Construction | Garden |
|---|---|
| Grill type | Wooden Coal |
| Grilling system | Closed/Open |
| Type of device | Grill |
02
Equipment
| Grill Plate Material | Stainless steel |
|---|---|
| Other Parameters | Lid |
| Grilling plate | Ribbed |
| Top grilling plate | Ribbed |
| Drip plate | No |
| Thermostat | No |
03
Appearance and design
| Grilling surface | Grate |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 68.00cm |
|---|---|
| Width | 57.00cm |
| Depth | 20.00cm |
| Weight | 8.1kg |
05
Colour
| Color | Black |
|---|