GRILL CHARCOAL + BAG
Fire bowl: Dia. 26 x 12.5cm
Cooking area: Dia. 25cm
Thermo bag: 29.5 x 18.5cm
Chrome plated grilling grid
Portable
Thermo bag for cooling drinks
Fire bowl: Dia. 26 x 12.5cm
Cooking area: Dia. 25cm
Thermo bag: 29.5 x 18.5cm
Chrome plated grilling grid
Portable
Thermo bag for cooling drinks
Expand short description
Full description
Product ID: 41001532
GRILL CHARCOAL + BAG
Fire bowl: Dia. 26 x 12.5cm
Cooking area: Dia. 25cm
Thermo bag: 29.5 x 18.5cm
Chrome plated grilling grid
Portable
Thermo bag for cooling drinks
Fire bowl: Dia. 26 x 12.5cm
Cooking area: Dia. 25cm
Thermo bag: 29.5 x 18.5cm
Chrome plated grilling grid
Portable
Thermo bag for cooling drinks
FZG 1003
Parameters
01
General
| Grill Construction | Garden |
|---|---|
| Grill type | Wooden Coal |
| Grilling system | Open |
| Type of device | Grill |
02
Equipment
| Grill Plate Material | Stainless steel |
|---|---|
| Grilling plate | Ribbed |
| Top grilling plate | None |
| Drip plate | No |
| Thermostat | No |
03
Appearance and design
| Grilling surface | Grate |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 12.50cm |
|---|---|
| Width | 26.00cm |
| Weight | 1.4kg |
05
Colour
| Color | Black |
|---|