The durable Fieldmann FDZN 4012-T folding garden chair made of tropical acacia offers comfortable seating thanks to its ergonomic shape. The practical design allows for easy storage and combination with other tables. Suitable for outdoor and indoor use, load capacity up to 110 kg.
Expand short description
Full description
Product ID: 50001892
FDZN 4012
Parameters
01
General
| Type of device | Garden chair |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Features
| Yes | |
| Positionability | No |
04
Appearance and design
| Material | Acacia |
|---|---|
| Covers included | No |
05
Dimensions and weight
| Height | 94.00cm |
|---|---|
| Width | 46.00cm |
| Depth | 59.00cm |