Armchair cushion - striped green
Water resistant cushions made from 100 % polyester
Dimensions: length of the seat 42 cm, length of backrest 68 cm, width 45 cm, thickness 5 cm
Colour options: striped green
Designed for outdoor use
Suitable for armchair FDZN 4001-T, FDZN 4101-T
100 % polyester 180 g / m2
Water resistant
Colour options: striped green
Water resistant cushions made from 100 % polyester
Dimensions: length of the seat 42 cm, length of backrest 68 cm, width 45 cm, thickness 5 cm
Colour options: striped green
Designed for outdoor use
Suitable for armchair FDZN 4001-T, FDZN 4101-T
100 % polyester 180 g / m2
Water resistant
Colour options: striped green
Expand short description
Full description
Product ID: 50002430
Armchair cushion - striped green
Water resistant cushions made from 100 % polyester
Dimensions: length of the seat 43 cm, length of backrest 70 cm, width 48 cm, thickness 4 cm
Colour options: striped green
Designed for outdoor use
Suitable for armchair FDZN 4001-T, FDZN 4101-T
100 % polyester 180 g / m2
Water resistant
Colour options: striped green
Water resistant cushions made from 100 % polyester
Dimensions: length of the seat 43 cm, length of backrest 70 cm, width 48 cm, thickness 4 cm
Colour options: striped green
Designed for outdoor use
Suitable for armchair FDZN 4001-T, FDZN 4101-T
100 % polyester 180 g / m2
Water resistant
Colour options: striped green
FDZN 9101
Parameters
01
General
| Determination | Armchair |
|---|---|
| Type of device | Chair cover |
02
Intended use
| Use | Outdoor |
|---|
03
Appearance and design
| Material | Polyester |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 70.00cm |
|---|---|
| Width | 48.00cm |
| Depth | 5.00cm |
05
Colour
| Color | Green |
|---|