The Fieldmann FDZN 4006-T wooden three-seater garden bench offers comfortable seating with the possibility of adding covers. Tropical acacia wood ensures a long service life both outdoors and indoors. Practical armrests increase comfort while resting.
Expand short description
Full description
Product ID: 50002375
FDZN 4006-T
Parameters
01
General
| Type of device | Garden bench |
|---|
02
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
03
Appearance and design
| Material | Acacia |
|---|---|
| Covers included | No |
04
Dimensions and weight
| Height | 90.00cm |
|---|---|
| Width | 150.00cm |
| Depth | 61.00cm |
| Weight | 15.8kg |