The FZS 2030-E electric trimmer is the ideal choice for efficient garden maintenance. It combines high performance, practical features and comfortable control, so it can easily cope with grass and more resistant vegetation.
Expand short description
Full description
Product ID: 50008363
FZS 2030-E
Parameters
01
General
| Mower type | String |
|---|
02
Power
| Drive | Electroengine |
|---|---|
| Engine type |
03
Features
| Two-handed handle | Yes |
|---|---|
| Cutting width | 380mm |
| Starter | Electric |
04
Energy parameters
| Power input | 1200W |
|---|
05
Dimensions and weight
| Weight | 4.3kg |
|---|
06
Colour
| Color | Black, Green |
|---|