CORDLESS JIG SAW
18V
No-Load Speed: 0-2400rpm
Depth of Cut: Wood 51mm, Metal 2mm
Stroke Length: 19mm
Slanted Cut: 0-45°
Without Battery
18V
No-Load Speed: 0-2400rpm
Depth of Cut: Wood 51mm, Metal 2mm
Stroke Length: 19mm
Slanted Cut: 0-45°
Without Battery
Expand short description
Full description
Product ID: 50002064
CORDLESS JIG SAW
18V
No-Load Speed: 0-2400rpm
Depth of Cut: Wood 51mm, Metal 2mm
Stroke Length: 19mm
Slanted Cut: 0-45°
Without Battery
18V
No-Load Speed: 0-2400rpm
Depth of Cut: Wood 51mm, Metal 2mm
Stroke Length: 19mm
Slanted Cut: 0-45°
Without Battery
FDUP 50401
Parameters
01
General
| Type of device | Straight line saw |
|---|
02
Power
| Drive | Battery |
|---|
03
Battery
| Battery voltage | 18.0V |
|---|---|
| Battery type | Li-Ion |
04
Features
| Cut to | 51mm |
|---|---|
| Drive | Aku (not included) |
| Swivel handle | No |
| Soft grip | No |
05
Power supply
| Charging time | 60.0h |
|---|
06
Dimensions and weight
| Weight | 3.0kg |
|---|
07
Colour
| Color | Green |
|---|