Petrol Tiller
Engine: OHV, 139cc, 2.2kW
Working width: 36 cm
Cleaver diameter 26 cm
Safety steel shield
Foldable transportation wheel
Weight: 31kg
Engine: OHV, 139cc, 2.2kW
Working width: 36 cm
Cleaver diameter 26 cm
Safety steel shield
Foldable transportation wheel
Weight: 31kg
FZK 6015-B
Parameters
01
General
| Type of device |
|---|
02
Power
| Drive | Petrol |
|---|---|
| Motor displacement | 139.0cm3 |
| Horsepower | 2.20KW |
| Engine type | OHV |
03
Features
| Cutting Depth | 26cm |
|---|---|
| Oil tank capacity | 600ml |
| Cutting width | 360mm |
| Petrol tank capacity | 1l |
| Starter | Manual |
04
Equipment
| Number of Blades | |
|---|---|
| Work tool | Blade roller |
| Blade Diameter | 26cm |
05
Dimensions and weight
| Weight | 31.0kg |
|---|
06
Colour
| Color | Green |
|---|