The Fieldmann FDZN 5019 garden chair offers comfortable and stable seating thanks to its aluminium construction and two-layer seat made of synthetic fabric. The elegant design with wood-plastic armrests will perfectly complement the FDZN 5059 garden table.
Expand short description
Full description
Product ID: 63000769
FDZN 5019
Parameters
01
Intended use
| Use | Inside and outside |
|---|
02
Features
| No | |
| Positionability | No |
03
Appearance and design
| Material | Aluminum-Wood-Plastic |
|---|---|
| Covers included | No |
04
Dimensions and weight
| Height | 64.00cm |
|---|---|
| Width | 55.00cm |
| Depth | 91.00cm |
05
Colour
| Color | Grey, Brown |
|---|