CHARCOAL GRILL
Fire bowl: 61 x 45.5cm
Cooking area : 55.6 x 41.5cm
Cooking Height: 78cm
Cooking grill: 27.8 x 41.5 x 0.4cm
Warming grill: 53.5 x 24 x 0.4cm
Chrome plated grilling grid
Thermometer
Fire bowl: 61 x 45.5cm
Cooking area : 55.6 x 41.5cm
Cooking Height: 78cm
Cooking grill: 27.8 x 41.5 x 0.4cm
Warming grill: 53.5 x 24 x 0.4cm
Chrome plated grilling grid
Thermometer
Expand short description
Full description
Product ID: 41003041
CHARCOAL GRILL
Fire bowl: 61 x 45.5cm
Cooking area : 55.6 x 41.5cm
Cooking Height: 78cm
Cooking grill: 27.8 x 41.5 x 0.4cm
Warming grill: 53.5 x 24 x 0.4cm
Chrome plated grilling grid
Thermometer
Fire bowl: 61 x 45.5cm
Cooking area : 55.6 x 41.5cm
Cooking Height: 78cm
Cooking grill: 27.8 x 41.5 x 0.4cm
Warming grill: 53.5 x 24 x 0.4cm
Chrome plated grilling grid
Thermometer
FZG 1008
Parameters
01
General
| Grill Construction | Garden |
|---|---|
| Grill type | Wooden Coal |
| Grilling system | Closed/Open |
| Type of device | Grill |
02
Equipment
| Grill Plate Material | Stainless steel |
|---|---|
| Other Parameters | Thermostat |
| Grilling plate | Ribbed |
| Top grilling plate | Ribbed |
| Drip plate | No |
| Thermostat | No |
03
Appearance and design
| Grilling surface | Grate |
|---|
04
Dimensions and weight
| Height | 78.00cm |
|---|---|
| Width | 61.00cm |
| Depth | 45.50cm |
| Weight | 29.0kg |
05
Colour
| Color | Black |
|---|